80 éves korában elhunyt Bognár István, a magyar lótenyésztés meghatározó alakja.
Magazin
A vasárnap a döntők napja volt az év második díjugrató minősítő versenyén.
A Magyar Lótenyésztők Országos Szövetsége idén rendhagyó módon a hódmezővásárhelyi Alföldi Állattenyésztési Napok helyett a Szövetség küldöttgyűlésén adta át a rangos Kozma Ferenc Díjat, illetve a Magyar Lóért Díjakat.
24 lovaglást láthatott a közönség az ötéves lovak egyszeri összevetéssel zajló nagydíjában a Quality Lovasbolt díjáért.
Már csütörtökön kezdetét vette a szabadtéri szezon második országos minősítője a Tattersallban több mint 150 lovas és 280 ló részvételével.
A Kiskunhalasi Hirling József Lovaspark füves arénájában telt ház előtt rendezték a nemrég elhunyt Varró József olimpikon díjugrató emlékére kiírt korlátugratást, ami egyben Kiskunhalas város nagydíja is volt.
A kétfordulós versenyszámban a Horváth Balázs szövetségi kapitány vezette magyar csapat 22 hibaponttal a kilencedik helyen végzett.
2026-ban összesen 14 helyszínen tartanak Elővágtákat, amelyeken az október 3-4-i szilvásváradi döntőn való indulás jogát harcolhatják ki a versenyzők.
A FEI 2025. februárjában elindította a ló vakcinázási modult a FEI Horse App-ban. A bevezetési időszak 2026. június 30-án véget ér, a hiányzó vagy helytelen oltási nyilvántartás a későbbiekben hivatalos szankciókat és akár bírságot vonhat maga után.
A Magyar Lovassport Szövetség szabályzata szerint az átigazolási időszak minden évben január 1-től május 15-ig tart.

