Mezőhegyesen is Dobrovitz volt a négyesfogathajtók legjobbja

Mezohegyes Dobro Kiemelt

A május 2-5. között Mezőhegyesen megrendezett Nemzetközi Fogathajtó Versenyen nyolc ország 205 lova, több mint 60 fogatban és 9 kategóriában versenyzett.

Az első versenyszámban, a díjhajtásban CAIO4* fogat kategóriában 15 négyesfogat, CAIO2* kategóriában 2 négyesfogat, 35 kettesfogat és 2 egyesfogat, 7 póni kettesfogat és 4 póni egyesfogat indult. Nemzeti kategóriában a mezőhegyesi Papp János mutatkozott be négyesfogatával (Nonius XVI-5 Ajándék, Nonius XIII-9 Adél, Nonius IV-15 Toszka, Nonius-20 Zemplén), illetve szintén nemzeti kategóriában versenyzett parafogathajtónk, Vajda Pálné. A fiatal fogatlovak minősítő versenyében egyedül Papp János indult a hétéves Nonius-14 Vezér nevű lovával.

Csütörtökön zajlott a díjhajtás első része a fiatal ló minősítővel. A mezőny egyetlen parafogathajtója, Vajda Pálné is teljesítette a díjhajtó feladatot. A nap során rajthoz álltak a nemzetközi 2*-os mezőnyben az egyesfogatok, a póni egyes- és kettesfogatok, valamint a négyesfogatok. A versenynapot Papp János zárta fiatal, nóniusz lovakból összeállított négyesfogatával a nemzeti kategóriában.

2. Tóth Simon Sándor – 88.87

Pénteken a díjhajtás második része a kettesfogatokkal folytatódott, 21 hajtó programját láthatta a közönség. Délután a 4*-os négyesfogatok 13 indulót számláló mezőnye zárta az első versenyszámot. Ebben a kategóriában csapatversenyt is kiírtak, a díjhajtás után a magyar csapat állt az első helyen.

Mezohegyes2019 Dijhajtas

Szombaton a maratonhajtás során hét épített maratonakadályban 63 fogatot láthatott a versenyre kilátogató több mint 3000 néző. A versenyen tiszteletét tette több korábbi világbajnok és világbajnoki érmes is.