Távozik az Európai Lovas Szövetség éléről Theo Ploegmakers

Egészségügyi problémái miatt lemondott elnöki posztjáról Theo Ploegmakers, az Európai Lovas Szövetség (EEF) elnöke. Tisztségét április elsejéig tölti be.
„Megtiszteltetés volt az EEF elnökeként tevékenykedni. Büszke vagyok arra, amit elértünk. Sikeresen egyesítettük az európai lovas közösséget, elősegítve a kis és nagy szövetségek közötti érdemi együttműködést.
Amikor elnök lettem, nem csak az volt az elképzelésem, hogy jobb lehetőségeket teremtsek minden európai nemzet számára, hanem az is, hogy sportágunk növekedése soha ne veszélyeztesse a lovak jólétét. Egy erősebb, befogadóbb közösséget építettünk, ahol a versenyek során elért siker a lovak iránti tisztelettel párosul. Az általunk létrehozott szilárd alap generációkon át fogja szolgálni az európai lovassportot” - mondta Theo Ploegmakers.
Vezetése alatt az EEF jelentős lépéseket tett az ágazatot érintő kulcsfontosságú kihívások kezelése érdekében, többek között átfogó lójóléti felügyeleti rendszerek létrehozásával és átlátható edzési gyakorlatok előmozdításával. Elnöksége idején jött létre az úttörő Longines EEF Series, amely a lovassport európai fejlődésének sarokkövévé vált.
Ploegmakers olyan kihívásokkal teli időszakokban állt az EEF élén, amikor a COVID-19 járvány és az ukrajnai háború is kihívások sora elé állította a lovas ágazatot.
A holland nemzeti szövetség korábbi elnökeként, a CDI/CSI 's-Hertogenbosch alelnökeként és a nemzetközi üzleti menedzsmentben szerzett tapasztalataiból merítve sikeresen modernizálta a szövetség sportfejlesztési törekvéseit, miközben biztosította, hogy az állatjólét minden döntésben központi helyet foglaljon el. A lovak jóléte iránti elkötelezettsége miatt sokat tett a lovassportok társadalmi elfogadottságának megőrzése érdekében.
Theo Ploegmakers az EEF-ben betöltött pozíciója mellett a Nemzetközi Lovas Szövetség (FEI) elnökségi tagja, az FEI Szolidaritási Bizottságának tagja és aktívan közreműködött az Etikai és Jóléti Bizottságában is.

Forrás: euroequestrian.eu
Borítókép: FEI/www.sportfotos-lafrentz.de/Stefan Lafrentz
Kommentek