A maratonhajtás után a címvédő Bram Chardon az élen

M Brauchle 4esfogateb

A díjhajtás után a szombati maratonhajtásban is német siker született a Négyesfogathajtó Európa-bajnokságon, összetettben viszont a címvédő holland Bram Chardon állt az élre.

Michael Brauchle (a borítóképen) sikeréhez kétség sem férhetett a második számban, ugyanis a nyolc akadályból hatban a leggyorsabb volt. Pedig a Fintha Gábor által tervezett akadályok kifejezetten nehezek, hosszúak és látványosak voltak. A megszokottól eltérően egy helyett kettő vizes akadály volt, ráadásul az egyikben híd is nehezítette a versenyzők dolgát, a Szent György-szobornál pedig egy kisebb dombra építették az akadályt, ami csak tovább nehezítette hajtók és lovak dolgát.

A német hajtó parádés teljesítményével - közel hét hibaponttal előzte meg a mögötte második holland Koos de Rondét - összesítésben a tizedikről feljött a második helyre, hátránya pedig mindössze 0,08 pont a címvédő Bram Chardon mögött, aki a maratonon elért negyedik helyével vette át a vezetést. Egyéniben tehát elképesztő izgalmak várhatóak a zárónapon, ugyanis a sportág legendás alakja, a tizenegyszeres világ- és hatszoros Európa-bajnok Ijsbrand Chardon úgy harmadik, hogy lemaradása alig több mint egy pont fiához képest.

A magyarok közül ifj. Dobrovitz József szerepelt a legjobban a leglátványosabb számban, amelyet több mint tízezer ember követett nyomon a helyszínen. A vecsési hajtó ezúttal tizedik lett, de gyengébb díjhajtása miatt a 17. pozícióból várja a folytatást. "A pálya nagyon jó. A közönség fantasztikus, hatalmas doppingot adtak. Sajnos a jobb első lovam valamiért ma alacsony üzemmódra kapcsolt és nem lehetett jobban felpörgetni a fogatot. A maximumot kihoztam belőlük" - értékelt ifj. Dobrovitz, aki legjobb magyarként értékes pontokat hozott a csapatnak. Apja, Dobrovitz József 16. helyével két pozíciót rontott, azonban hetedikként így is ő áll a legelőkelőbb helyen összetettben a magyar hajtók között.

A négy év után visszatérő Lázár Zoltán nem tudott javítani maratonhajtásban sem, 14. lett, ezáltal összetettben a 13. helyre csúszott vissza. "Ettől a számtól is többet vártam. Egyszerűen elfáradtak a lovak a végére. Tele voltam kérdésekkel a díjhajtás után, hogy a legjobb lovam most is kibabrál-e velem, és kibabrált, de azért nem annyira, mint pénteken. Egyéniben már tegnap elszálltam, de a csapat dobogós helye még elérhető" - mondta Lázár Zoltán, aki kifejtette, hogy rendkívül nehéz volt a visszatérés, mert megszakadt egy folyamat, amit a pandémia csak nehezített azzal, hogy nem voltak versenyek.

Brauchle parádés maratonhajtása a csapatversenyben is változást hozott: a címvédő németek megelőzték a favoritnak tartott és a díjhajtás után éllovas hollandokat. A harmadik helyre - a magyarokat megelőzve - a belgák jöttek fel.