Réti Dávidnak szólt a taps Kiskunhalason

Retidavid kkhalas202107 og

Hét döntőt láthatott a kiskunhalasi közönség a 2021. évi Díjugrató Championatus I. Fordulójának utolsó napján. Vasárnap minden kategóriában akadálymagasságot emeltek és összesen 175 start történt, közben két nyitott számban is versenghettek a lovasok. Jó hangulatú, népes mezőnyt hozó, sportszerű díjugrató eseményt rendezett a Kiskunhalasi Lovasbandérium SE.

Három napon át küzdöttek egymással a hazai díjugrató sport chmapionjelöltjei Kiskunhalason az első fordulóban. Az erőviszonyok jellemzően az elődöntők során körvonalazódtak, természetesen változtak a helyezések a sorozat alatt. A felnőttek kivételével összevetésekben dőltek el a helyezések.

Az utánpótlás kategória köreiben Szabó-Máriás Sára mindhárom nap során a dobogósok között végzett, kétszer az első helyen, a döntőben is. A GSH Team lovasa örömmel osztotta meg élményeit. „Szeretek Halason versenyezni. Bár nagy nyomás volt rajtam az összevetésben utolsó indulóként, de próbáltam higgadt maradni. A lovam, Cantus Clay kis vágtájú, tehát ezek az összevetésben lévő hosszú távolságok nem kedveztek, de ezt szűk fordulókkal próbáltam ellensúlyozni. Sikerült és nagy öröm volt itt versenyezni.”

A felnőtteknél nem került sor egyedül összevetésre. A győztes, Réti Dávid kiegyensúlyozottan versenyzett a halasi sorozaton. Az első nap harmadik, a másodikon az ezüstös helyen végeztek Niconnal, vasárnap a döntőben pedig győztek az alappályán. „Szeretem Halast. Gyerekkoromban édesapámmal, nézőként csodáltam az akkori nagyokat. Négy éves felkészülésbe került a kezdetkor, hogy idejussak. Sok verseny, korosztályos és felnőtt bajnokságok kötnek Halashoz, sok élménnyel, sikerekkel. Én haza járok a Hirling Lovasparkba. Az első nap kis gondot okozott a fű, de aztán az ügyeletes kováccsal a megfelelő sarkalás után rendben ment minden. A vizes akadályt először ugrottuk itt, de már a melegítéskor éreztem, hogy nem lesz vele gond. Egy hibapont az időtúllépés miatt történt. Tisztában voltam vele, hogy elég a hibátlan lovaglás, belefért a lassúbb tempó – mondta a felnőtt döntő győztese.