Két Európa-bajnoki cím és egy csapat bronz a Korosztályos Fogathajtó Európa-bajnokságon

Korosztalyosfogat Eb 2022 og

A Kisbér/Ászáron megrendezett FEI Korosztályos Európa-bajnokságon 17 nemzet közel száz fogathajtója mérte össze tudását három korosztályban.

Némedi István szövetségi kapitány vezetésével négy gyermek, négy junior és négy U25-ös korcsoporthoz tartozó magyar hajtó indult a megmérettetésen:

• Gyermek korcsoport, póni egyesfogat: Juhász Bertold, Nagy Vanessza, Szotyori-Nagy Márk, Varga Gábor Márk
  • Junior korcsoport, póni egyesfogat: Farkas Fanni, Jámbor Blanka Ágnes, Saru Dániel
  • Junior korcsoport, póni kettesfogat: Juhász Péter
  • U25 korcsoport, póni egyesfogat: Lőrincz Eszter
  • U25 korcsoport, póni kettesfogat: Aszódi Richárd
  • U25 korcsoport, egyesfogat: Görög Gábor, István Bianka Júlia

Az Eb programja az állatorvosi szemlével, a hivatalos megnyitóval, valamint a hagyományos Nemzetek Estjével vette kezdetét.

Fantasztikus magyar eredmények díjhajtásban

Csütörtökön, a díjhajtás első napján a gyermek, U25 póni egyes- és kettesfogat kategória versenyzői hajtottak. Szotyori-Nagy Márk, a gyermek kategória egyéni indulója nyitotta meg a kétnapos versenyszámot, aki elsőként hajtott be díjhajtó négyszögbe.

A gyermek korcsoport 26 póni egyesfogatot felvonultató mezőnyében az alábbi hazai vonatkozású eredmények születtek:

• 8. hely Juhász Bertold, Beniamin nevű pónijával 50,96 hp
  • 10. hely Nagy Vanessza, Fanni nevű pónijával 52,56 hp
  • 14. hely Varga Gábor Márk, Henchman's Berry nevű pónijával 56,80 hp
  • 15. hely Szotyori-Nagy Márk, Bendegúz nevű pónijával 57,28 hp

Az U25-ös hajtók 15 póni egyesfogata között Lőrincz Eszter és Ysselvliedts Songwriter nevű pónija 52,75 hibapontos díjhajtást mutatott be, ami a hatodik helyet jelentette.

Az U25-ös korcsoport póni kettesfogatai között Aszódi Richárd öt indulóból a második helyet szerezte meg Maurits és Peti nevű pónijait hajtva.

A díjhajtás második napján a junior póni egyes- és kettesfogat kategória valamint az U25-ös korcsoport nagyló egyesfogat versenyzői hajtottak.

A junior korcsoport 27 póni egyesfogatot számláló mezőnyében Jámbor Blanka Ágnes és Larienhof’s Memphis nevű pónija 42,88 hibapontos díjhajtó programot mutatott be, ami az első helyet jelentette. Farkas Fanni és Florian 12. lett 52,16 hibapontos teljesítménnyel. Saru Dániel a 15. helyen zárt a versenyszámban 53,44 hibaponttal Mistrál nevű pónijával.

Szintén az első helyet szerezte meg Juhász Péter a junior póni kettesfogathajtók négy fős csoportjában kereken ötven hibaponttal.

Az U25-ös korcsoport 18 indulót felsorakoztató nagyló egyesfogatai között Görög Gábor a tizedik helyen végzett Gidrán-36 Borókával 55,94 hibaponttal.

István Bianka Júlia Koheilan XIII-20 Fülöppel a 17. lett 65,85 hibapontos programot bemutatva.

A tíz nemzet csapatversenyében a magyar válogatott a negyedik helyről várta a maratonhajtást.

Két magyar második hely a maratonon

Az EB második versenyszáma, a maratonhajtás során változatos magyar eredmények születtek. Három korcsoportban, hat kategóriában 12 magyar versenyző teljesítette a maratonhajtást, ahol változatos eredmények születtek:

A gyerekek között póni kettesben Nagy Vanessza a második, míg Juhász Bertold az ötödik helyen zárt. Junior póni egyesben Farkas Fanni ötödik helye volt a legjobb magyar eredmény. Junior póni kettesben Juhász Péter ismét a második helyen zárt. U25 P1-ben Lőrincz Eszter a mezőny közepén, a 8. helyen búcsúzott a maratonpályától, P2-ben Aszódi Richárd ötből az ötödik, nagylóval pedig Görög Gábor a hetedik helyezést szerezte meg.

A nemzetek között a magyar válogatott megtartotta negyedik helyét a csapatversenyben.

Két magyar Európa-bajnokot avattak

Az akadályhajtás során 26 póni egyesfogatot felvonultató gyermek mezőnyben az alábbi hazai vonatkozású eredmények születtek:

• 3. hely Juhász Bertold, Beniamin nevű pónijával 0 hibapont
  • 12. hely Nagy Vanessza, Fanni nevű pónijával 3,00 hp
  • 22. hely Varga Gábor Márk, Henchman's Berry nevű pónijával 9,22 hp
  • 24. hely Szotyori-Nagy Márk, Bendegúz nevű pónijával 12,35 hp

Az összetett versenyben Juhász Bertold szerezte meg az első helyet, ezzel az Európa-bajnoki címet. Nagy Vanessza az előkelő ötödik helyen zárta a kontinensviadalt, 15. Varga Gábor Márk, 21. Szotyori-Nagy Márk.

Testvére győzelmét követően szintén Európa-bajnok lett Juhász Péter a junior póni kettesfogathajtók négy fős csoportjában, háromnapos szereplésére egy hibátlan akadályhajtással tette fel a koronát. Pónijai Black, Holló és Zsoldos voltak.

A junior korcsoport 27 póni egyesfogatot felvonultató mezőnyének magyar versenyzői is szép eredményeket érték el akadályhajtásban. Saru Dániel egy verőlabdával, azaz három hibapontos hajtással a hetedik helyen zárt Mistrál pónijával, összetettben ez a tizedik helyet jelentette a párosnak.

Jámbor Blanka Ágnes és Larienhof’s Memphis 14,91 hibapontos akadályhajtással fejezte be az Európa-bajnokságot, ezzel a 24. helyen végzett a versenyszámban. Farkas Fanni és pónija Florian az utolsó versenyszámban nem indult.

A legidősebb korcsoport, az U25-ös hajtók póni egyesfogat kategóriájában 15 hajtó versenyzett. Lőrincz Eszter és Ysselvliedts Songwriter nevű pónija alapidőn belül, hibátlan akadályhajtással a második helyen végzett a versenyszámban, az összetett versenyben pedig a hatodik helyet szerezték meg.

Az U25-ös korcsoportban Aszódi Richárd ismét az ötödik helyet szerezte meg hat hibaponttal Maurits és Peti nevű pónijait hajtva, végeredménye szintén az ötödik hely.

Az U25-ös korcsoport nagyló egyesfogat kategóriájának 18 indulója között Görög Gábor a 14. helyen végzett Gidrán-36 Borókával 12 hibapontot szerezve és végül a kilencedik helyen zárt. István Bianka Júlia Koheilan XIII-20 Fülöp nevű lovával az ötödik lett 3,00 hibapontos akadályhajtást bemutatva, így összetettben a 14. helyen fejezte be a kontinensviadalt.

Hab a tortán a magyar csapat bronzérme

Az utolsó pillanatokig izgalmas csapatverseny győztese Hollandia, ezüstérmes Németország válogatottja, a bronzérmet pedig a magyar csapat szerezte meg, amelynek tagjai: Juhász Bertold, Varga Gábor Márk, Jámbor Blanka Ágnes, Juhász Péter, Görög Gábor és Lőrincz Eszter voltak Némedi István szövetségi kapitány vezetésével.