Csapatban a Máchánszky Régió a győztes, füvön Jakli Norina a mester

Jakli Norina 1200

A póni, gyermek, ifjúsági, U25, veterán és amatőr kategóriákban augusztus 31-én a Fiat Díjugrató Országos Bajnokság középdöntői zajlottak a Hirling Lovasparkban. A nap során nyolc versenyszámban 120 díjugrató startolt a többnyire 30 fok feletti kánikulában. Megszülettek a csapatversenyek és Grass Masters kategória végeredménye.

A nap nagy kérdései voltak, hogy kik nyerik a csapatversenyeket és kié lesz a füves pályák mestere cím. A csapatversenyben ahogy lenni szokott, ezúttal is izgalmas, fordulatos küzdelmeket láthatott a közönség. Az amatőröknél végül a Máchánszky Gyula Régió II. csapata nyert. Az utánpótlás csapatverseny győztese a Máchánszky Gyula Régió csapata lett.

A füves pályák mestere címet (Grass Masters) Jakli Norina (Jesmar), a Ludovika Sportegyesület lovasa nyerte el. A Kiskunhalasi LTSE lovasa, Füzér Gábor King Cornet PGO nyergében elhozta az ezüstérmet.

A nap dobogósai:

10.) 120 cm nyitott, versenyszám időre (A szabály, 11 induló)

• 1. Forgács Nóra, CARUSO, GSH TEAM Lovas Klub SE 0 hp, 69,43 mp
  • 2. Füzér Gábor, ZIDANE, Kiskunhalasi LTSE, 0 hp, 75,69 mp
  • 3. Füzér Gábor, IGGY STARDUST 2, Kiskunhalasi LTSE, 0 hp, 75,77 mp

11.) Póni FIAT OB KÖZÉPDÖNTŐ 110 cm, versenyszám időre (A szabály, 6 induló)

• 1. Gubicza Dorottya, DIMSOUM DU MONTCEAU, Varga Ménes GYLE, 0 hp, 62,93 mp
  • 2. Lukácsi Lilla, QATAR OPTIMUS, Varga Ménes GYLE, 0 hp, 64,04
  • 3. Csizmadia Csenge, AISHA-AMIRA, Prosper LK, 0 hp, 67,53 mp

12.) Gyermek FIAT OB KÖZÉPDÖNTŐ 120 cm, versenyszám időre (A szabály, 18 induló)

• 1. Őzse László Nimród, LACOS, Debreceni LHSE, 0 hp, 62,22 mp
  • 2. Jancsó Jázmin, PM BALOUVELLE, Táltos Lovas Baráti Kör Egyesület, 0 hp, 69,50 mp
  • 3. Juhász Léda, RÁDIHÁZA GENERÁLIS, Prosper LK, 0 hp, 70,09 mp

13.) Veterán FIAT OB KÖZÉPDÖNTŐ 120 cm, versenyszám időre (A szabály, 4 induló)

• 1. Márki Zoltán, DIANA BY BORIS, Pasaréti Honvéd Lovas SE, 4 hp, 68,14 mp
  • 2. Szekeres Ágota, EQUEST BALOU BELLE, Equest-Sport LC, 0 hp, 69,11
  • 3. Dér Tibor, CLERQIE VAN'T LANGEVELD Z, Kentaur Lovas Egylet, 4 hp, 69,88 mp

14.) Amatőr FIAT OB KÖZÉPDÖNTŐ 120 cm, versenyszám időre + csapat 125 cm (A szabály, 36 induló)

• 1. Dr. Nagy Henriett, KINCSEM ROYAL FLUSH, Kurca-Menti LE, 0 hp, 67,74 mp
  • 2. Gál Balázs Milán, EMERALD DE REVEL, Csilló Lovas Egyesület, 0 hp, 69,77 mp
  • 3. dr. Tuska Pál, RÁDIHÁZA NINA RICCI, Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE, 0 hp, 70,51 mp

15.) Ifi FIAT OB KÖZÉPDÖNTŐ 135 cm és csapatverseny időre (A szabály, 22 induló)

• 1. Farkas Nóra, ROLFS ROYCE, Steel SE, 0 hp, 66,28 mp
  • 2. Both Petra, SANGHATA, Molnár János SE, 0 hp, 66,59 mp
  • 3. Hegedűs Laura Lili, CLINTUS, Budapesti Lovas Klub, 0 hp, 67,25 mp

16.) U25 FIAT OB KÖZÉPDÖNTŐ és ifjúsági, U25 csapatverseny 140 cm, időre (A szabály, 10 induló)

• 1. Bencses Réka, ARANIA Z, Sugo-Horse Park LE, 0 hp, 66,21 mp
  • 2. Kovács Roland, CHABLIS 163, ELIT Lovas Klub SE, 0 hp, 70,03 mp
  • 3. Ifj. Antal Péter, CHORAL SYMPHONY, Antal Tanya LSC, 0 hp, 71,89 mp

17.) GRASS MASTERS DÖNTŐ 135 cm versenyszám időre, egyszeri összevetéssel (A szabály, 13 induló)

• 1. Jakli Norina, JESMAR, Ludovika Sportegyesület, öv 0 hp, 42,69 mp
  • 2. Füzér Gábor, KING CORNET PGO, Kiskunhalasi LTSE, öv 0 hp, 44,49 mp
  • 3. Burucs Borbála, MIA NIANA, Viktor-i Sportegyesület, öv 0 hp, 46,43 mp

Utánpótlás csapatok eredménye:

• 1.Máchánszky Gyula Régió csapata
    • Csapatvezető: Potocska Attila
    • Csapattagok: Farkas Nóra, ROLFS ROYCE (STEEL SE), Füzér Zsófi, CHIARA (Kiskunhalasi LTSE), Bencses Réka, ARANIA Z (Sugo-Horse Park LE), ifj. Antal Péter, CHORAL SYMPHONY (Antal Tanya LSC)
  • 2. Pest vármegye csapata
  • 3. Tóth Béla Régió csapata

Amatőr csapatok eredménye:

• 1. Máchánszky Gyula Régió II. csapata
    • Csapatvezető: Réti Dávid
    • Csapattagok: Lóki Szimonetta Zita, LABORC (Equitania LC), Jusztin Ágnes, CHURCHILL JUNIOR (Mezőhegyesi Ménes KH SE) és dr. Tuska Pál, RÁDIHÁZA NINA RICCI (Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE)
  • 2. Tóth Béla Régió II. csapata
  • 3. Tóth Béla Régió I. csapata

A bajnokság fővédnöke Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter, védnöke Budai Gyula miniszteri biztos, Bányai Gábor országgyűlési képviselő és kormánybiztos. A Fiat Díjugrató Országos Bajnokság szombaton a középdöntőkkel folytatódik. A Hirling József Lovasparkba ingyenes a belépés.