Hirling 202405051 og

A kiskunhalasi Hirling József Lovaspark május elsejei lovas majálisán évfordulós megemlékezéseket is tartottak. A lovasbázis elmúlt több mint félévszázada során elért sportsikerek még ma is élő legendáit vonultatta fel és ünnepelte az arénában.

• Szegedi Gábor fogathajtó világbajnokot, Guiness rekorder pusztafogathajtót hetvenedik születésnapja alkalmából
  • Dózsa Károlyt, a Lovasiskola volt parancsnokát 75. születésnapja
  • Varró József olimpikon, katonai világjátékok győztes, sokszoros magyar bajnokot 80.
  • Bánfi Vilmos nemzetközi pályaépítőt és ugyancsak 80. születésnapja alkalmából

köszöntötték a szervezők.

Az ünnepelteket Kardos István fogatán Szegedi Gábor hajtó hozta be a küzdőtérre. A hintón helyet foglalt még Nagya Andrea, az 1994-es Military OB győztes csapatának tagja. Belovagoltak csapattársai, Füzér Gábor, Sós Attila és Fazekas István, utóbbi az 1994-ben díjugrató OB győztes csapat tagjaként.

Megemlékeztek a szervezők Suti Istvánról, aki 55 éve a NATO bajnokságon győzött Bécsben, nagy meglepetést okozva a nyugati katonai tömb, a NATO lovasainak körében.

Az ünnepelteknek Dallos Gyula miniszteri biztos, Fülöp Róbert polgármester és Szotyori-Nagy Kristóf, a Díjugrató Szakág elnöke adott át díjakat, emlékplaketteket.

Forrás: Halasmédia
Fotó: Kovács Iván, Halasmédia