Négyesfogathajtó EB: negyedik a magyar csapat

Fogathajto EB2019 og

Donaueschingenben hajottak Európa legjobb négyesfogathajtói az augusztus 15-18. között megrendezett FEI Négyesfogathajtó Európa-bajnokságon. 12 nemzet 41 fogathajtója vett részt a kontinensviadalon, hazánkat Dobrovitz József és ifj. Dobrovitz József képviselte.

Az első versenyszámot, a díjhajtást a francia Benjamin Aillaud nyerte 42,58 hibaponttal. A második és a harmadik helyet apa és fia, IJsbrand és Bram Chardon szerezték meg 43,92, illetve 43,98 hibapontos programokkal.

Dobrovitz József az első versenyszámban Bandidos, Cheerokee, Waltstar, Wodan Lux lovait hajtotta, 57,90 hibapontos programjával a 18. helyet érte el. Ifj. Dobrovitz József lovai Harcos, Hildo, Neapolitano XXXIII-33 és Torino voltak a díjhajtásban. Eredménye 63,23 hibapont, ezzel a 30. helyen zárta az első versenyszámot a 41 fős mezőnyben.

A díjhajtás során a holland hajtók szerezték meg a vezetést Németország és Franciaország előtt.

A maratonhajtás számos – nem túl kellemes – meglepetést tartogatott a versenyzők számára. A nyolcból öt akadályt nyerő Koos de Ronde (NED) 35,80 hibapontot kapott az A szakaszon, ezzel a 32. helyen zárt. IJsbrand Chardon felborult a négyeses akadályban, így őt kizárták. A versenyszámot végül Michael Brauchle (GER) nyerte, Bram Chardon (NED) lett a második, míg a német Georg von Stein harmadikként zárt.

Dobrovitz József az értékes 9. helyen ért célba, Dobrovitz Józsefné Mónika és ifj. Veszelszki Gábor segédhajtókkal. Ifj. Dobrovitz József 15. lett, fogatán nem volt hiány Józsefekből, hiszen segédhajtói Vida József és Oprea József voltak.

A mindent eldöntő akadályhajtás végül összetettben Bram Chardon, illetve a német csapat győzelmét hozta. A Dobrovitz József és ifj. Dobrovitz József összeállítású magyar válogatott a dobogóról épp csak lecsúszva a negyedik helyen zárt a tíz nemzetet felvonultató csapatversenyben.

A csapatverseny eredményei:

• 1. Németország 313,71 hibapont
  • 2. Belgium 324,74
  • 3. Franciaország 330,60
  • 4. Magyarország 365,43

Egyéni eredmények:

Az egyéni versenyben 41 hajtó indult, Dobrovitz József 15., ifj. Dobrovitz József a 21. helyen végzett. A végső helyezések:

• 1. Bram Chardon (NED) 153,46 hibapont
  • 2. Benjamin Aillaud (FRA) 155,58
  • 3. Glenn Geerts (BEL) 156,63
  • ...15. Dobrovitz József 178,57
  • ...21. Ifj. Dobrovitz József 186,86

Átvehette a FEI Top Driver Awardot Dobrovitz József

Ahogy arról februárban már beszámoltunk, 2018-os teljesítményének elismeréseként Dobrovitz József nyerte el a legtöbb pontot szerzett négyesfogathajtónak járó elismerést, a FEI Top Driver Award 2018. díjat. A kitüntetést Donaueschingenben vehette át a hajtó Fugli Károlytól, a FEI Fogathajtó Szakbizottságának elnökétől.

Fogathajto EB2019 1

A Dobrovitzok nem pihennek

Dobrovitz József a Pisecne Nad Dyji cseh nemzetközi versenyen indul négyesfogatával még augusztusban. Ifj. Dobrovitz József pedig a FEI Kettesfogathajtó Világbajnokságára készül, ami szeptember 11-15. között Drebkauban kerül megrendezésre.

Forrás: Fogathajtó Szakbizottság
Fotó: Horváth Krisztina, Hoefnet