Bram Chardon a négyesfogathajtó Európa-bajnok

Dobro fogateb 2023 1200

A hollandiai Exloo adott otthont a Négyesfogathajtó Európa-bajnokságnak, a 38 fős mezőnyben hat magyar hajtó is ott volt.

Díjhajtás

A díjhajtást a német Mareike Harm nyerte 38,52 hibaponttal, őt egypontnyi különbséggel követte a holland Bram Chardon. A legeredményesebb magyar versenyző a 20. helyen álló Dobrovitz József volt 59,17 ponttal. Az ugyancsak csapattag Papp János 26., Váczi István a 31. míg a kizárólag egyéniben érdekelt ifj. Galbács Ferenc 34., az egyéniben induló Juhász Péter 35., Tóth-Simon Sándor pedig 37. lett.

A csapatversenyben a nagy esélyes németek és hollandok álltak az élre, a belga hajtóké volt a harmadik hely, a magyar különítmény a hetedik helyről várta a folytatást.

Maratonhajtás

Az élmezőnyben Bram Chardon hetedikként zárta a maratonhajtást, ezzel átvette a vezetést összetettben, mert a díjhajtást megnyerő német Mareike Harmnál sokkal jobban szerepelt. A második pozícióba a maratont első helyen záró német Michael Brauchle jött fel, míg az ugyancsak holland Koos de Ronde állt ekkor a harmadik helyen. Az első két pozíció között kevesebb, mint két pont a különbség volt az akadályhajtás előtt.

A maratonhajtásban is Dobrovitz József teljesített a legjobban. Dobrovitz mind a nyolc akadályban kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, egyedül a hetedikben töltött sok időt, így végül 13. helyével egy pozíciót tudott javítani összetettben. A másik két csapattag közül Papp János két, míg Váczi István három pozíciót lépett előre, azaz előbbi a 24., míg utóbbi a 28. összetettben a zárószám előtt.

A csapatversenyben a nagy esélyes hollandok és németek továbbra is tartották vezető helyüket, a két csapat között csak minimális pontkülönbség volt az utolsó versenyszám előtt. A magyar hajtók egy pozíciót rontva a nyolcadik helyről várták a folytatást.

Akadályhajtás

A vasárnapi akadályhajtásban a 38 fős mezőnyben 16 versenyző is verőhiba nélkül és limitidőn belül teljesítette a pályát, köztük Bram Chardon is, aki így megőrizte vezető helyét és megszerezte az aranyérmet. Mögötte a második és harmadik pozícióban viszont helycsere történt. A szintén holland Koos de Ronde is hibátlanul hajtott, az előtte álló német Michael Brauchle viszont egy labdát levert a bójáról, a három hibapont pedig azt jelentette, hogy a bronzérmet vihette haza.

A hat magyar induló egyike sem teljesítette hibátlanul a pályát. Dobrovitz József egy verőhibával és némi időtúllépéssel bizonyult a legjobbnak. Összetettben egy pozíciót javítva 18. lett. A másik két csapattag közül Váczi István a 27., Papp János a 30. helyen végzett.

A csapatversenyben sem történt változás az élen, a hollandok mögött a németek szerezték meg az ezüst-, a belgák a bronzérmet. A magyar csapat a nyolcadik helyen zárta az Európa-bajnokságot.