Kovács Henri a kiskunhalasi GP győztese

Kovacs Henri Kkhalas GP 2023 og

Tovább nehezedtek a pályák a Díjugrató Grand Prix I. forduló utolsó két napján Kiskunhalason.

Vasárnap nyolc versenyszámban 105 startcsengő hangzott el és kilenc kategóriában értékelték a lovasokat. Két GP finálét is látott a közönség, mégpedig az öt- és a hatéves lovak versenyében, ahol összevetésekben dőltek el a helyezések.

Hárman két lóval is remekeltek egy versenyszámon belül. A nap fő számában 145 centimétere, Vándor Zsófia nyert Quintusszal, akivel 2019-ben a magyar bajnoki címet is megszerezte, Leopard of Ballmore nevű lovával pedig az ezüstérmes helyet szerezte meg. A fiatal lovasoknál az előző évi korlátugratás győztese, Plavecz Szabrina Aktussal első lett, Joy nevű lovával pedig második.

Az 5 éves lovak GP fináléjában öten hibátlanul teljesítettek az alappályán. Az összevetésben Kovács Henri Donnie Brascóval egy gyors és hibátlan pályát ment, Talismannal pedig még gyorsabb hibátlant értek el, a Morris Lovas SE sportolója ezzel az aranyat és az ezüstöt is megszerezte. A harmadik helyen a helyiek egyik nagy kedvence, Füzér Gábor (Kiskunhalasi LTSE) végzett Million Blue nyergében.

A nap dobogósai:

20.) 115 cm 5 éves lovak GRAND PRIX, időre egyszeri összevetéssel, versenyszám (9 induló)

• 1. Kovács Henri, TALISMAN (Morris Lovas SE), 32,81 mp
  • 2. Kovács Henri, DONNIE BRASCO (Morris Lovas SE), 0 hp, 32,89 mp
  • 3. Füzér Gábor, MILLION BLUE (Kiskunhalasi LTSE), 0 hp, 35,48 mp

15.) 120 cm Ifjúsági+EGO7 Gyermek kvalifikáció, kétfázisos, megszakítás nélküli versenyszám (9 induló)

• 1. Nagy Zsófia VICTORY BLUE PS (Prosper LK), 0 hp, 30,47 mp
  • 2. Délceg Diána Zita, KISBÉRI CIKLÁMEN (Univerzum LK Etei SE), 0 hp, 33,26 mp
  • 3. Juhász Léda, RÁDIHÁZA GENERÁLIS (Prosper LK) 4 hp, 31,52 mp

16.) 120 cm Amatőr kvalifikáció, időre versenyszám (9 induló)

• 1. Szakál Delinke, QUINTERO (Morris Lovas SE), 0 hp, 60,84 mp
  • 2. Csiszár Noémi, KISBÉRI ELINA (NBHA Hungary Sportegyesület), 0 hp, 63,97
  • 3. Fabó Dorka, LACASSIN (Kenesei Lovas Club), 4 hp, 67,62 mp

17.) 135 cm nyitott + MOODY MARES U25 kvalifikáció, csak időre versenyszám, csak (18 induló)

• 3. Bodnár Annabell, GHANDI-END (Némethy Bertalan Alapítvány) 80,45 mp, 8 hp

18.) 145 cm nyitott + HORSE TRANS CARGO Felnőtt GP kvalifikáció, időre versenyszám (10 induló)

• 1. Vándor Zsófia, QUINTUS (Diósgyőri VTK), 0 hp, 75,77 mp
  • 2. Vándor Zsófia, LEOPARD OF BALLMORE (Diósgyőri VTK), 0 hp, 76,52 mp
  • 3. Dömse Tamás, CONQUISTADOR (D-TEAM SE), 0 hp, 78,61 mp

19.) 125 cm 6 éves lovak GRAND PRIX, időre egyszeri összevetéssel versenyszám (6 induló)

• 1. ifj. Szabó Gábor, GENIUS CONFERENCE (DEAC Sport NK. Kft.), 0 hp, 37,30 mp
  • 2. Füzér Flóra, ZIDANE (Kiskunhalasi LTSE), 0 hp, 41,90 mp
  • 3. Nagy Sándor, CASIO (Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa S), 0 hp, 46,53 mp

21.) 125 cm nyitott, időre versenyszám (21 induló)

• 1. Potocska Attila, RÁDIHÁZA-ELŐTÁNCOS (Potocska LSE) 0 hp, 58,86 mp
  • 2. Füzér Gábor, PM TOLEDO (Kiskunhalasi LTSE), 0 hp, 60,54 mp
  • 3. Vándor Zsófia, CHACCO-BELLA (Diósgyőri VTK), 0 hp, 62,42 mp

22.) 115 cm nyitott időre, versenyszám (17 induló + 3 I. osztályú)

• 1. Tóth Dorina, KURSZÁN (Champions Team LKE), 0 hp, 56,12 mp
  • 2. Kasi Kíra, CAN DO IT (Sugo-Horse Park LE), 0 hp, 66,62 mp
  • 3. Bencses Réka, VIVANTIC M (Sugo-Horse Park LE), 0 hp, 66,90 mp

Kovács Henri telt ház előtt duplázott

A Díjugrató Grand Prix I. Fordulójának záró napján a lovasok GP döntőit láthatta a közönség a Hirling József Lovaspark füves arénájában. Négy kategóriában amatőr, gyermek, fiatal lovas és felnőtt csoportosításban dőltek el a helyezések a GP finálékban.

Az amatőrök kezdtek délelőtt 9 órakor. A tizenhárom indulóból, hatan hibátlan alappályát lovagoltak a 125 centiméteres magasságú akadályokkal tűzdelt körben, így ők összevetésben mérték össze újra tudásukat. Az izgalmas végjátékot Dér Tibor és Mya nevű lova bírta legjobban idegekkel és erővel. A Kentaur Lovas Egylet párosa szűk két másodperc előnnyel és persze hibátlan pályával zárta az összevetést és nyerte meg ezzel a halasi amatőr GP számot.

Valamivel délelőtt 10 óra után kezdődött a gyermek Grand Prix, ahol öt induló lovas szállt nyeregbe a GP címért a 125 centiméteres pályán. Egyetlen hibátlan teljesítmény született Juhász Lédának köszönhetően. A Prosper LK lovasa higgadt, biztonságra törekvő lovaglást mutatott be és neki lett igaza, mert ugyan voltak tőlük gyorsabb tempójú pályák, de hibátlant eredményt egyedül Léda és Rádiháza Generális értek el.

Az U25-ös GP számban tizenegyen próbáltak szerencsét a 135 centiméteres magasságú akadályokon. Közülük négyen is hibátlant mentek az alappályán, így ők összevetésben újráztak. A számot végül a korábban is jó formát mutató páros, Bencses Réka és Arania Z (Sugo-Horse Park LE) hozták az első helyen. A 17 esztendős lovas 8 éves gesztenyepej kancájával volt az egyetlen hibátlan.

A nap show számára, a Kiskunhalas Város Nagydíjáért folyó korlátugratásra délután egy órakor került sor, immár telt ház előtt. A halasi közönség nagyon kedveli a látványos, fokozatosan emelkedő magasságú versenyszámot, amelyben ezúttal heten neveztek. A 130 centiméteres magasságú akadályokon indult számban egymás után, egyenes vonalban kellett a nemzeti színű akadályparkot leküzdeni. Négy emelésre került sor, a végén már 180 centiméteres magasságú akadályt kellett átugratniuk a versenyben maradt lovasoknak. Ez három díjugratónak sikerült, így hármas elsőség alakult ki. Potocska Attila - Rádiháza-Előtáncos (Potocska LSE), Burucs Borbála - Miami de Garder (Viktor-i Sportegyesület) és Jován Richárd - Cento-H (Mezőhegyesi Ménes KH SE) kapták a győzelmi trófeát. A nagydíjat Bányai Gábor és Dallos Gyula kormánybiztosok, Fülöp Róbert, Kiskunhalas polgármestere és Kunné Fekete Alexandra versenybíró adaták át a három győztesnek.

Burucs Borbála (Viktor-i Sportegyesület), a korlátugratás hazai csúcstartója (2011 Budapest, 193 centiméter, Lagarder) országos rekordkísérletet próbált meg 195 centiméteren, nem sokon múlott a siker. Az első kísérlet során a legfelső rudat verte Miami de Garder, aztán újra próbálkoztak, de lova végül nem vállalta a második kísérletet. Ettől függetlenül a nap legnagyobb tapsát kapta a kettős a lelkes publikumtól.

A Felnőtt GP számra délután háromkor került sor hatalmas közönség előtt. A 150 centiméteres pályán tartott GP fináléra öten neveztek hét lóval. Az igen nehéz feladatokat állító számban egyetlen hibátlan eredmény született. Kovács Henri megnyerte Cascandróval a GP-t (150 centiméter), aztán győzött Tambourinóval a következő, 140 centiméteres magasságú számban is. Ezzel összességében a Morris Lovas SE sportolója lett a négynapos kiskunhalasi GP forduló legeredményesebb lovasa.

A nap eredményei (1-3 helyezettek):

23.) 120 centiméter ifjúsági, időre versenyszám (4 induló)

• 1. Délceg Diána Zita, KISBÉRI CIKLÁMEN, (Univerzum LK Etei SE), 61,48 mp
  • 2. Bódi Rita, NADLI FEELING "F", (Cseszterlint LKE), 4 hp, 59,61 mp
  • 3. Miskei Léna, ACG CROCKETT (Kiskunhalasi LTSE), 4 hp, 61,17 mp

24.) 120 centiméter Amatőr GRAND PRIX. időre egyszeri összevetéssel versenyszám (13 induló, 6 összevető)

• 1. Dér Tibor, MYA (Kentaur Lovas Egylet), 0 hp, 41,90
  • 2. Csiszár Noémi, KISBÉRI ELINA (NBHA Hungary Sportegyesület, 0 hp, 43,86 mp
  • 3. Szakál Delinke, QUINTERO (Morris Lovas SE), 0 hp, 44,21 mp

25.) 125 centiméter EGO7 Gyermek GRAND PRIX időre, egyszeri összevetéssel versenyszám (5 induló)

• 1. Juhász Léda, RÁDIHÁZA GENERÁLIS (Prosper LK), 0 hp, 74,73 mp
  • 2. Nagy Zsófia, VICTORY BLUE PS (Prosper LK), 4 hp, 73,44 mp
  • 3. Fábián Maja Olívia, CHACRINUE (GSH TEAM Lovas Klub SE), 12 hp, 93,95 mp

26.) 135 centiméter MOODY MARES U25 GRAND PRIX, időre egyszeri összevetéssel versenyszám (11 induló, 4 összevető)

• 1. Bencses Réka, ARANIA Z (Sugo-Horse Park LE), 0 hp, 42,69 mp
  • 2. Dömse Tamás, SHE BUT BUT D'ACHERONTE (D-TEAM SE), 0 hp, 45,44 mp
  • 3. Lóki Szimonetta Zita, LABORC (Equitania LC), 0 hp, 47,94 mp

27.) Korlátugratás, Kiskunhalas Város Nagydíjáért versenyszám (7 induló, 4 összevetés, 180 centiméter a vége, hármas holtverseny az első helyen)

• 1. Potocska Attila, RÁDIHÁZA-ELŐTÁNCOS (Potocska LSE)
  • 1. Burucs Borbála, MIAMI DE GARDER (Viktor-i Sportegyesület)
  • 1. Jován Richárd, CENTO-H (Mezőhegyesi Ménes KH SE)

28.) 150 centiméter Felnőtt HORSE TRANS CARGO GRAND PRIX, időre egyszeri összevetéssel versenyszám (7 induló)