Junior lovastorna sikerek Csehországban

Csapat dobogo Frenstat2

2024. június 13-16. között a csehországi Frenstatban rendezett nemzetközi megmérettetésen vettek részt a magyar lovastorna válogatott versenyzői.

Ez a verseny volt ebben az évben az utolsó, ahol kvalifikációt lehetett szerezni a Bernben megrendezésre kerülő korosztályos Európa-bajnokságra, illetve a Felnőtt Világbajnokságra.

A három junior egyéni versenyző és a junior csapat ismét szépen helyt állt. A junior csapat a három fordulót követően megérdemelten vehette át aranyérmét.

Az egyéni versenyzők közül ketten kerültek be a tizenöt fős döntőbe. Csipkereki Brigitta Des Lys du Vivaróval a 13. helyen végzett, futószárazója Csipkereki Olga volt. Gyombolai Szonja Léna Rádiháza Horkával, Ács Kornélia futószárazásával a 15. helyet szerezte meg. Szász Janka szintén Rádiháza Horkával és Ács Kornélia futószárazásával a 18. helyen zárta a versenyt.

Forrás és fotó: Lovastorna Szakág