Budapestre érkeznek a négyesfogathajtás legjobbjai

Ijsbrand Chardon 2

December első hétvégéjén a lovaké lesz a főszerep a Papp László Sportarénában, ahol a Suttogók című lovas show után a Fedeles Fogathajtó Világkupa versenyzőinek, köztük a magyar Dobrovitz Józsefnek szól majd a taps.

A lovassportok Forma1-ének számító Fedeles Fogathajtó Világkupa minden évben a kiemelt sportesemények közé tartozik a lovasok világában. A sorozat egyes állomásain a világ legjobb négyesfogathajtói méretnek meg egymással.

A hétvégi fordulóra Budapestre érkezik a belga Glenn Geerts, aki csapatban többszörös belga bajnok, és a sorozat előző, stuttgarti állomásán nagy meglepetésre megszerezte a második helyet. Itt lesz a svájci Jérôme Voutaz, kétszeres svájci bajnok fogathajtó, a 2017-ben a Fedeles Fogathajtó Világkupa ezüstérmese, és az idei Világkupa-sorozat első, lyoni etapjának győztese. A pályára hajt majd a holland apa-fia páros, a négyszeres világbajnok IJsbrand Chardon és fia, Bram Chardon. Az idősebbik Chardon Stuttgartban győzelemmel zárta a versenyt, Bram pedig második lett Lyonban.

A magyar szurkolók is egy apa-fia párost buzdíthatnak majd, hiszen az indulók között lesz a többszörös magyar bajnok Dobrovitz József, aki a sorozat előző két állomásán erősen szerepelt, valamint fia, ifj. Dobrovitz József is, aki szabadkártyával indul Budapesten. Érdekesség, hogy a sorozat több versenyzőjének fogatában is gyakran láthatóak Dobrovitz lovak, a magyar hajtó által kiképzett lovak képezik a versenyzők sikereinek alapját.

A Világkupa fordulók előtt a világpremiernek számító Suttogók című lovasshow várja a nézőket, Monty Roberts, Lorenzo, valamint Pignon közreműködésével, és ismét felvonul majd a Nemzeti Lovas Díszegység is.

• Genf (Svájc) 2018. december 6-9.
  • London Olympia (Nagy-Britannia) 2018. december 17-23.

A FEI Fogathajtó Világkupa sorozatról

A szabadtéri versenyeken gyűjtött pontok alapján a világ 10 legeredményesebb négyesfogathajtója nevezhet a versenyre, közülük a legjobb hat kerül a döntőbe.

Az első Fedeles Fogathajtó Világkupát 2001-ben rendezték. 2007-ben Magyarország sikeres próbaversenyt rendezett, majd 2008-ban bekerült a versenysorozat programjába.