Június 24-én, Szent Iván éjjelén Magyarország múzeumainak kapui ismét kitárulnak. A különleges programok közül természetesen a lovas témájúakat gyűjtöttük csokorba.
Címke: Prof. Dr. Sótonyi Péter
120 tagszervezet képviselőjének részvételével vette kezdetét a Magyar Lovassport Szövetség éves rendes közgyűlése a Nemzeti Lovarda Tudásközpontjában.
Általános iskolás gyerekek számára készül állatvédelemmel foglalkozó kisfilm, amelyben szerepel egy lóanatómiával foglalkozó rész is. Ki más is adhatná át ezt a tudást hitelesebben, mint prof. dr. Sótonyi Péter?!
Az Állatorvostudományi Egyetem kezdeményezésére, a hazai állatvédelem történetében először Állatvédelmi Kódexet írtak alá 15 szervezet képviselői október 4-én, az Állatok világnapján.
Ló, kutyák és szarvasmarhák a táncos kihívásban – az Állatorvostudományi Egyetem is csatlakozott a Jerusalem Challenge kihíváshoz.
Június nyolcadikán az üllői Dóra majorban került sor a III. ÁTE Fogathajtó és Főzőversenyre.
Európában egyedülálló módon bevezetésre került a lóversenypályán futó galopp versenylovak balesetvédelmi és állatjóléti szűrővizsgálata.
A Jerusalema című sláger nyomán hódító útra indult örömtánc mozgalomhoz számtalan hivatásos táncos, baráti társaság vagy munkahelyi csapat csatlakozott világszerte, sőt, orvosok, ápolók, tűzoltók és rendőrök is táncoltak a fülbemászó zenére. A kihívásból persze a lovasok sem maradhattak ki.
A cikksorozat záró részében prof. dr. Sótonyi Péter a dékánként, majd rektorként végzett munkásságáról mesél.
Prof. dr. Sótonyi Péter nevét minden lovas ismeri. De milyen út vezetett a katedráig, illetve az Állatorvostudományi Egyetem rektori székéig? Ezúttal ott vesszük fel a történet fonalát, hogy megkezdte munkásságát az Anatómiai Tanszéken és egészen a Széchenyi-díj átvételéig követjük.