Dr. Fekete Patrícia Samorinban LM Beretta nevű lovával megnyerte a 80 kilométeres versenyszamot.
Riderline Magazin cikkei
A rotterdami Európa-bajnokság zárásaként a hazánkat díjlovaglásban képviselő Schmidt Anita ünnepélyes keretek között vehette át a Nemzetközi Lovasszövetség (FEI) zászlaját.
Négy hónappal 40. születésnapja után átvágtatott a szivárványhídon Neapolitano Nima, a Bécsi Spanyol Lovasiskola büszkesége, a világ legidősebb regisztrált lipicai ménje.
Szeptember 5-8. között a díjugratás hazai legjobbjai versenyeznek a bajnoki címért a Nemzeti Lovardában. A felnőtt bajnok nyereménye nem más, mint egy gazdagon felszerelt Fiat 500X személyautó.
Hagyományőrző huszárbandériumok díszmenetével, fiatal lovasok bemutatkozásával és bemutatókkal várja az érdeklődőket hétvégén a 16. Nyíregyházi Huszártalálkozó.
37 csikó, köztük 14 kanca és 23 mén mutatkozott be az MSLT Csikóchampionátuson a Nemzeti Lovardában augusztus 20-án.
Donaueschingenben hajottak Európa legjobb négyesfogathajtói az augusztus 15-18. között megrendezett FEI Négyesfogathajtó Európa-bajnokságon. 12 nemzet 41 fogathajtója vett részt a kontinensviadalon, hazánkat Dobrovitz József és ifj. Dobrovitz József képviselte.
Az ünnepi hosszú hétvégén négy napon át a díjugratásé volt a főszerep a Kiskunhalasi Hirling József Lovasparkban, ahol az idei GP végeredménye is eldőlt.
Pénteken kezdődött és hétfő délutánig tart a négynapos Országos Minősítő Díjugrató Verseny és GP III. Forduló (OMGP) Kiskunhalason, a Hirling József Lovasparkban.
A háromnapos rendezvényen a fogatok, huszárok, főnemesek és természetesen a lovak állnak a középpontban.