A magyaroknak a ló nem csupán egy állat, hanem a magyarság több mint 1100 éves szimbóluma, ezért a magyar állam minden segítséget megad a lovas hagyományok ápolásához - hangoztatta Szilágyi Péter, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára szombaton Gyergyószentmiklóson.
Címke: lovaskultúra
Tarts velünk egy virtuális kirándulásra a hortobágyi ménesek és csikósok múltjába. GPS helyett ezúttal is a Fortepan gyűjteményét használjuk majd.
A korábbi évekhez hasonlóan a balatonfüredi Anna-bálon a Készenléti Rendőrség lovasaiból álló Nemzeti Lovas Díszegység is részt vett.
Az egész Kárpát-medencére kiterjedő lovasprogram indul – mondta Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára szerdán Tusnádfürdőn.
Június 24-én, Szent Iván éjjelén Magyarország múzeumainak kapui ismét kitárulnak. A különleges programok közül természetesen a lovas témájúakat gyűjtöttük csokorba.
Az egykor Európában az egyik legjelentősebbnek számító lótenyésztő központot, a lovas kultúra és a Festeticsek kapcsolatát bemutató kiállítóhelyként újul meg Keszthely-Fenékpusztán az egykori uradalmi majorság.
40 év szolgálat után március elején menesztették a Bécsi Spanyol Lovasiskola vezető lovasát, Andreas Hausbergert. Nem ő az első szakmai vezető, aki az elmúlt 15 év során távozni kényszerült a nagy múltra visszatekintő intézménytől.
Június 9-én új időszaki kiállítás nyílt a Vajdahunyadvárban, amely a ló és az ember kapcsolatát mutatja be napjainkban.
A Magyar Természettudományi Múzeum és a Magyar-Turán Közhasznú Alapítvány közös kiállítása a lovak kontinenseken átívelő történetét kíséri végig a lófélék evolúcióján, majd a háziasításon át a lovak történelemformáló szerepének bemutatásáig.
81 éves korában elhunyt Tóth Béla, akinek olyan különleges jelentőségű lovas alkotásokat köszönhetünk, mint a Kincsem Park Kincsem szobra és Széchenyi István domborműve, a Nemzeti Lovarda Tóth Béla szobra, ami édesapjának állított emléket, vagy a Magyar Lovassport Szövetség Gróf Széchenyi István emlékplakettje.