1874. március 17-én született Kincsem, a magyar lótenyésztés és lóversenysport legeredményesebb, legendás lova.
Címke: telivér
Idén sem a királynő, sem a nézők nem léphetnek be a pályára. Szerencsére azonban a legjobb lovak ott lehetnek nem csak Angliából, hanem Írországból is.
A magyar futtatók és tenyésztők között az utóbbi évtizedben az egyik legkedveltebb piac a francia, ahonnan több Magyar Derby-nyerőt is vásároltak az elmúlt években. A francia tenyésztés az elmúlt években komoly fejlődésen ment keresztül. A január 19-20-i hétvégén, a Mének Útja rendezvényen a legjobb és legdrágább méneket is közelről csodálhatták meg az érdeklődők.
Pontosan tíz évvel ezelőtt találták ki a francia tenyésztők, hogy új módon népszerűsítik a tenyészetüket. Azóta minden évben a február 15-én kezdődő fedeztetési szezon előtt megrendezik a Route des Étalons-t, vagyis a Mének Útját.
Játssz velünk december 16-ig és nyerd meg Hesp József - A magyar galoppsort története c. könyvét egyetlen helyes válasszal!
Ha mindig is kíváncsi voltál a lóverseny világára, és szeretnél egy kis időutazáson részt venni, közben megismerni a leggyorsabb magyar telivéreket és a történelmi versenyhelyszíneket, akkor "A magyar galoppsport története" című könyv kötelező olvasmány!
Minden évben július 14-én, a franciák nemzeti ünnepén futják le Longchamp-ban a Grand Prix de Paris-t, amelyet Kisbér, az egyetlen Epsom Derby-t nyert, magyar tenyésztésű és tulajdonú angol telivér is elhódított 1876-ban. Idén, a 150. Párizsi Nagydíjban Kew Gardens, az ír Coolmore birodalom lova győzött.
Az idei pozsonyi Turf Gala nézői cseh futtatói és francia tenyésztői hegemóniának lehettek szemtanúi. A házigazdák becsületét Zoriana, a tavalyi Derby-nyerő védte meg a Szlovák Nagydíjban. A magyar küldöttségnek egy szoros negyedik és ötödik hellyel kellett megelégednie Báthory és Rezeda révén.
Magyar kutatóknak sikerült tudományosan is bizonyítaniuk, milyen jelentős összefüggés van a lovak természete és teljesítménye között.