Pontosan tíz évvel ezelőtt találták ki a francia tenyésztők, hogy új módon népszerűsítik a tenyészetüket. Azóta minden évben a február 15-én kezdődő fedeztetési szezon előtt megrendezik a Route des Étalons-t, vagyis a Mének Útját.
Címke: galopp
A magyar galoppsport története című könyvvel messze nem csupán honi lóverseny-történelmünk sikerekkel és kudarcokkal teli két évszázados krónikáját lapozza az olvasó. A kortörténeti dokumentum mesél és szemléletet formál. A jövőnek, a fiatal generációnak üzen, Széchenyi szellemi örökségét sugallja.
A zsokéknál hatalmas küzdelemben Stanislav Georgiev szerezte meg újra a bajnoki címet Paizs Gábor előtt. Ez volt az egyetlen címvédés 2018-ban a Kincsem Parkban, ugyanis minden más kategóriában új bajnok született, így a trénereknél Zala Csaba, az utánpótláslovasoknál Gönczi Rebeka, az ugrólovasoknál Horváth Balázs, az amatőröknél Sárfy Kitti ünnepelhetett.
Játssz velünk december 16-ig és nyerd meg Hesp József - A magyar galoppsort története c. könyvét egyetlen helyes válasszal!
Ha mindig is kíváncsi voltál a lóverseny világára, és szeretnél egy kis időutazáson részt venni, közben megismerni a leggyorsabb magyar telivéreket és a történelmi versenyhelyszíneket, akkor "A magyar galoppsport története" című könyv kötelező olvasmány!
Egy-két évtizeddel ezelőtt még az is óriási ritkaságnak számított, ha egy kanca bekerült a világ 50 legjobb telivére közé. Az elmúlt több mint egy évtizedben azonban gyökeres fordulat következett be és jelenleg a világ legmagasabbra értékelt lova is egy kanca, Winx, Európa kedvence pedig az angol Enable.
A világ leggyorsabb idejével nyerte a 2400 méteres Japán Kupát november végén a helyiek kedvence, a hároméves Almonde Eye. A világ egyik legmagasabb, 5,8 millió dollár összdíjazású versenyének győztesét már most a jövő évi Prix de l’Arc de Triomphe egyik nagy esélyeseként emlegetik.
Harmadik lett a hároméves, Overdose apaságú Cirfandli Milánóban; Veljko Mazsity lehet a magyar champion; Nyelvtörő idei ötödik győzelmét is besöpörte – a hétvége lóversenyhírei.
Kutatók egy, a legendás versenyló patájából készült emléktárgyból nyerték ki Seabiscuit DNS-ét. Génállományának feltérképezése közelebb vihet a versenylovak teljesítményét befolyásoló gének meghatározásához, a kinyert minta azonban nem elegendő a ló klónozásához.