Ismét két nemzetközileg elismert szakember, dr. Hans Castelijns patkolókovács és állatorvos, valamint Jerome Champion látogatott hazákba a Magyar Patkolókovácsok Egyesületének meghívására.
Címke: patkolás
A Magyar Patkolókovácsok Egyesülete és a Magyar Lógyógyász Állatorvosok Egyesülete idén ősszel is kiváló továbbképzési lehetőségeket biztosított tagjai számára.
A pataápolás, szaruszabályozás és a patkolás a lótartás mindennapi részét kell, hogy képezzék. De mi a teendő, ha nem zökkenőmentes az együttműködés? Most sorra vesszük azokat a lehetséges problémaköröket és kimondatlan kérdéseket, amelyek megnehezíthetik a lótartók és patkolókovácsaik együttműködését.
Egy jó patkolókovács kincset ér lónak és lótartónak egyaránt. Ha patkolókovácsod megbízható és jól végzi a dolgát, jól megfontolt érdeked, hogy legközelebb is örömmel jöjjön patkolni. Mutatjuk azt a tíz egyszerű tippet, ami garantálja a zökkenőmentes együttműködést.
Fontos, hogy felkészülten vágj bele a lovas kalandokba, hogy a nyár az élmények, ne pedig az érzékeny, vagy kitöredezett paták, kotyogó patkók, és a patkolókovácsokkal folytatott hosszas beszélgetések miatt legyen emlékezetes.
Számos tényező összjátéka határozza meg, hogy egy ló milyen minőségű, mennyire erős patákon áll. De egy kis odafigyeléssel kihozhatod lovad adottságaiból a maximumot. Most sorra vesszük az erősebb, egészségesebb patákhoz vezető legfontosabb teendőket és tudnivalókat.
Március végén a Magyar Patkolókovácsok Egyesületének meghívására hazánkba látogatott két kiváló szakember, hogy az ortopéd patkolás elméletéről és gyakorlatáról tartson képzést a magyar patkolókovácsoknak.
A sport- és hobbilovak sokkal több időt töltenek az istállóban ősszel és télen, mint a melegebb hónapokban, odakint pedig gyakran sáros, csúszós, felázott karámok fogadják őket. Érdemes ezért ebben az időszakban több figyelmet fordítanod a pataápolásra.