A legtöbb lovas munka vagy iskola után jut ki a lovaihoz, és bőrig ázva, a sárban tapicskolva teljesíti a napi feladatait. Ehhez elengedhetetlen a professzionális öltözet, melegen tart, vízlepergető anyagból van, jól szellőzik, és kényelmes viselet a sportoláshoz. A Horze legújabb őszi kínálata ebben nyújt segítséget.
Szalontai Virág cikkei
A FIAT Díjugrató Magyar Bajnokság döntőjébe a korábbi évekkel ellentétben csak a legjobb 20 lovas kvalifikálta magát. Az első forduló 150 centiméteres magasságon zajlott, majd a legjobb 15 jutott tovább a második fordulóba, ami már elérte a 155 centimétert.
A FIAT Díjugrató Országos Bajnokság utolsó versenynapján zajlottak az ifi, a fiatal lovas és az amatőr kategóriák döntői.
A Fiat Díjugrató Országos Bajnokság harmadik napja az amatőr lovasok középdöntőjével vette kezdetét, lezajlott a gyermek kategória döntője, a záró versenyszám pedig az ifjúsági és fiatal lovas korosztály kétfordulós középdöntője volt.
A Fiat Országos Bajnokság második napját az amatőr lovasok nyitották meg. A 120 centiméterre kiírt elődöntő egyben a csapatverseny első fordulója is volt.
A Fiat Díjugrató Országos Bajnokság második napjának legjobban várt versenyszáma, a felnőtt lovasok középdöntője volt, ami egyben a csapatbajnokság végét is jelentette. Hét régiós vagy megyei összeállítású csapat szállt harcba az 1 millió forintos összdíjazásért.
A magyar sportló fajta méneskönyve telivér, holsteini és holland alapokon nyugszik, és olyan kancacsaládok alkotják, melyeket nagyon régóta teljesítményre tenyésztenek.
Megkezdődött a Fiat Díjugrató Országos Bajnokság a Nemzeti Lovardában, ahol az utánpótlás korosztály mellett a felnőtt lovasok elődöntői kerültek lebonyolításra az első napon.
Szilvásváradon, a Lipicai Lovasközpontban közel kétszáz lovas és háromszáz ló részvételével zajlott a Díjugrató Championátus döntője.
A Díjugrató Championátus második fordulója a középdöntőkkel folytatódott, ahol az egyéni számok mellett a csapatok döntőjére is sor került.