A cikksorozat záró részében prof. dr. Sótonyi Péter a dékánként, majd rektorként végzett munkásságáról mesél.
Magyar Dorottya cikkei
Az FEI március elsején hozott döntést arról, hogy azonnali hatállyal felfüggeszti a nemzetközi versenyeket az európai kontinens 10 országában március 28-ig az EHV rendkívül agresszívan terjedő idegrendszeri formája miatt. A Nemzetközi Lovasszövetség weboldalán napról napra közzétette az eseményeket.
Dr. Jármy Miklós FEI állatorvos és dr. Bakos Zoltán, a Lógyógyászati Tanszék és Klinika Belgyógyászatának vezetője webinárium keretében válaszolja meg az EHV járvány kapcsán felmerült legfontosabb kérdéseket.
Prof. dr. Sótonyi Péter nevét minden lovas ismeri. De milyen út vezetett a katedráig, illetve az Állatorvostudományi Egyetem rektori székéig? Ezúttal ott vesszük fel a történet fonalát, hogy megkezdte munkásságát az Anatómiai Tanszéken és egészen a Széchenyi-díj átvételéig követjük.
A lovak herpeszvirusa (Equid herpesvirus - EHV) világszerte nagymértékben elterjedt lóállományokban. A két legjelentősebb az EHV-1, lovak légúti tünetekkel, vetéléssel, illetve idegrendszeri tünetekkel járó betegsége, illetve az EHV-4, ami elsősorban légzőszervi elváltozásokat okoz és csak elvétve vezet vetéléshez vagy idegrendszeri tünetekkel járó betegséghez.
Ezúttal nem a koronavírus-járvány, hanem a lovak herpeszvírusa mér csapást Európa lovasaira és lovassportjára.
Prof. dr. Sótonyi Péter nevét minden lovas ismeri. Ki úgy, mint az Állatorvostudományi Egyetem rektoráét, vagy mint a Magyar Lovassport Szövetség alelnökéét, vagy a szenvedélyes előadóét, aki mindenki másnál többet tanít meg a lovak anatómiájáról. De milyen út vezetett a katedráig, illetve az Állatorvostudományi Egyetem rektori székéig? A választ maga az érintett adja meg.
Lovaskultúra
Digitálisan elérhetővé vált a magyar lovassport hőskorának krónikája, a Szent György lap
A Szent György lap, az első magyar lovassport magazin dr. Hecker Walter és az Arcanum Digitális Tudománytár jóvoltából már az interneten is hozzáférhetők, és megmaradnak az utókor számára.
Az Állatorvostudományi Egyetem Lógyógyászati Tanszéke és Klinikája egy olyan CT berendezéssel gyarapodott, amiből a világon csak négy másik található.
Prof. dr. Sótonyi Péter nevét minden lovas ismeri. Ki úgy, mint az Állatorvostudományi Egyetem rektoráét, vagy mint a Magyar Lovassport Szövetség alelnökéét, vagy a szenvedélyes előadóét, aki mindenki másnál többet tanít meg a lovak anatómiájáról. De ki is valójában prof. dr. Sótonyi Péter, milyen út vezetett a katedráig, illetve az Állatorvostudományi Egyetem rektori székéig? A választ maga az érintett adja meg.